Kuala Lumpur, alias Koala je lump!

Jaká je cesta surfařů Janči a Toma z Českého vnitrozemí, kteří si touží zasurfovat v únoru, uprostřed zimy? Takže všechno popořádku: Pokud nejste Rockefeleři, nejdřív makáte jak makakové v Anglickém městečku na jihozápadním pobřeží – v Newquay, kde za ego a mnohdy také nervy ničící nekvalifikovanou práci např. v restauračním zařízení, dostanete na naše poměry celkem dobrý prašule.

Pak se Vám po dlouhodobé teplotní frustraci v hlavě zrodí nápad si doopravdy vyzkoušet surfování v teplé vodě a bez neoprenu! A tak koupíte za všechny ty prachy letenku do Indonesie. A v momentě, kdy vám začnou chodit všechny potvrzení o platbách začnete pochybovat nad nízkou cenou letenky a zároveň začnete hledat kdy je v Indonesii období dešťů. Zjišťujete, že v únoru.

S pochybnýma myšlenkama na Indonéské teplotní klima jsme se vydali na 3 týdenní cestu za dobrodrodružstvím. Po mezipřistání v Instanbulu a následně v Kuala Lumpur jsme dorazili na Lombok. My jsme ale měli pocit, jako by jsme se ocitli na úplně jiné planetě. Pokud se chcete koupat v největší Islámské zemi nahatí na prázdné pláži, u toho trhat kokosy nad hlavou a pozorovat opice – jeďte na Lombok! A taky tam jeďte, když si chcete zasurfovat na reefu, nemačkat se na line – upu, na který vás dopraví lodička s převozníkem, skámošit se se želvama a povečeřet se švábama Nasi Goreng!

A jak je možné, že mnozí lokální surfaři, jezdí líp než závodnící WSL? Kromě parádních podmínek mají místní lidé na tvářích pořád úsměv, v srdcích radost a žijí jednoduchý život. A my za tu inspiraci moc děkujeme!

jani-poles


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s